İLETİŞİM

İRTİBAT NO:

0507 820 83 23            0533 033 02 87

Seyda Diyor Ki: Çok Yoğun Olduğumdan Telefonla Görüşmeye Fırsatım Olmuyor. Bu Konuda Hepinizden Musamaha Bekliyorum. Yorum Gönderen Dua Eden Herkesten Allahu Teala Ebediyyen Razı Olsun.

Ayrıca; Şimdiki Ve İleride Çıkaracağım Bütün Derslerimi Dinleyip Yanımda Başarıyla İmtihan Verenlere İcazet Vereceğim. Herkesten Dua Bekliyorum Vesselam…

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

48 comments

 1. mücahid yılmaz

  Selamın Aleyküm; üstad uzun süredir şerhul muğni derslerinin devamını yayınlamadınız.
  Derslerin devamını en kısa sürede yayınlarsanız müteşekkir oluruz.
  Allah(c.c) yar ve yardımcınız olsun.
  Molla Recai hocamızın mübarek ellerinden öperim.

 2. s.a seyda nasılsınız iyisinizdir inşaallah acurumiyye kitabını yeni bitirdim bundan sonra okumam gereken dersler hangisi ders sıralamasına göre acurumiyye den sonra akaid imam nesevi hz geliyor mübtediler için ağır bir ders gibime geliyor. bu sitede görevli olan kardeşimizden ricam bu konuda beni bilgilendirirseniz vakit kaybetmeden derslerime devam edeyim. seydamızada çok selam söyleyin dualarından eksik etmesin Allaha emanet olun

 3. Hocam çalışmalarınızda allah yardım etsin. Birş şey soracağım. Bu ders kayıtları tam mı? Derslerin ses kayıtlarında eksiklik, eksik olan ders varmı? Kafiye derslerinde eksik ses kaydı varmı? Kafiyede son ders 31. ders mi? yoksa daha dersler devam ediyor mu?

 4. Selamun Aleykum. Medrese derslerinizden çok istifade ediyoruz. Allah razı olsun. Benim dört hususta sorum olacaktı: 1- Arapça olarak Kafiye’den sonra, gramer olarak, ders yayınlayacak mısınız? 2-Metin okumalarına yönelik ders iki tane var, biri gayet, diğeri nesefi akaidi. Metin okumaya yönelik başka dersler yayınlayacak mısınız? 3-Yayınlamayı düşündüğünüz diğer dersler nelerdir? 4-Şerh-ul muğni’nin pdf halini yükleyecek misiniz?

 5. Daha önce bazı dersleri dinleyemediğimi size iletmiştim….Sorun giderildi, şimdi dinleyebiliyorum. Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun….Gerçekten çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Bunun sevabı size yeter. Bayramınızı tebrik ederim, Allah kurbanlarımızı, kurbanlarınızı kabul etsin…Çok selamlar…Allah’a emanet olun…..

 6. Allahın selamı üzerinize olsun sitenizle yeni tanıştım gerçekten çok faydalı bilgiler ihtiva ediyor. Rabbim hizmetinizi daim etsin. Sizden ricam sitenizde bulunan (العربيّة لنّاشيئن) EL-ARABİY’YETU LİN’NAŞİİN) kitabını nereden temin edebilirim. Konu ile yardımcı olursanız çok dua ederim.

 7. Esselamu aleykum , öncelikle böyle bir hızmete vesile olduğunuz için rabbimden sizler için muvaffakiyetler diler, hizmetinizin daim olmasını dilerim.

  Şafiyye ve belagat ile ilgili derslerinizin kayıtları var mıdır? Varsa dört gözle bekliyorum. Selam ve dua ile…

 8. MUSTAFA KILIÇ

  hocam ALLAH TEALA ilminizi arttırsın ALLAH sizlerden razı olsun kafiye kitabının da devamını siteye koymanızı bekliyoruz

 9. seydam ALLAH (cc) hizmetinizden dolayı sizden razı olsun. baktım da bazı kitaplar mp3 lerinde eksiklikler var. Kafiye,şerhu’l-muğni molla cami,suyuti,gibi acaba bunları da siteye atacak mısınız.Herşey için Allah razı olsun

 10. Hocam sizden Allah cc razı olsun. Arayıp ta bulamadığım bilgileri böyle bir sitede toplamanız ve bir nevi uzaktan eğitim fakültesi görevi gören bu site çok önemli bir vazife görmektedir. İnşaallah bu sitedeki bilgilerden istifade edeceğim ve dikkat bölümünde belirttiğiniz şekilde size maddi destekte bulunacağım.

  Selamünaleyküm

  • selamün aleyküm hocam
   böyle eşsiz bir hizmeti insanların istifadesine sunmanız ne kadar yüce gönüllü insanlar olduğunuzu göstermiş.
   böyle değerli çalışmalar hakkında uzun yorumlar yapmak bile haddimize değil diye düşünüyorum.
   umarım zuruf ve terkib gibi pek videosu bulunmayan kitapların da anlatımları eklenebilirse size hocamız bizi çok mutlu ve mesut eder.
   maddi destek boyutunda en kısa zamanda size katkı yapmaya çalışacağım hocam.Allah hayırlarınızın karşılığını en yüksek mükafatlarla versin inşallah.Allah razı olsun.

 11. esselamu aleykum hocam verdiğiniz derslerden Allah razı olsun biz ankarada oturuyoruz fıkıh olarak fıkhu,l mınhacın dersini verme şansınız varmı burda o dersi verecek birini bulamıyoruz

 12. Elinize sağlık .emeği geçen lerde rabbim razi olsun.bence büyük bir hizmet.
  Ayrıca saffet-üttefasir ve ihtiyar da yüklense bir çok kimsenin istifade edeceğine inanıyorum.en azından belli konuları.TEŞEKÜRLER MEDRESE HOCAM.

 13. Mustafa Önder Çelen

  Hocam Şerhul Muğni yüklemeleri devam etmicekmi?

 14. Selamün Aleyküm
  Evvela; bu çok değerli çalışmalardan dolayı Allah Razı olsun.
  Saniyen;Sitede Fıkıhda değerli hocamız mübtedi-Şafiiler için “Ğayet” adlı eseri ders veriyor.Ancak siteden müstefid olan biz Hanefiler için herhangi bir fıkıh eseri okunacak mı? Eğer okunmayacak ise Nurul İzah(Mevcud baskı Harekeli) adlı kitabı İzhar dersinden sonra kendimizin okuması isabetli olur mu ve ayrıca anlaşılamayan ya da tereddüt hasıl olan yerlerde mail ile ibarenin irabını sormak muvafık olur mu?
  Vesselam…

 15. hocam selamün aleyküm kafiye dersleri ne zaman tamamlanacak.

  bana çok acil lazım hocam rica etsem hızlandıra bilirmiyix ve ne zaman tamamlanacağını söyleye bilirseniz çok makbule geçer

  şimdiden allah razı olsun…

  selam ve muhabbet ile….

 16. mücahid yılmaz

  Selamın Aleyküm; üstad uzun süredir şerhul muğni derslerinin devamını yayınlamadınız.
  Derslerin devamını en kısa sürede yayınlarsanız müteşekkir oluruz.
  Allah(c.c) yar ve yardımcınız olsun.
  Molla Recai hocamızın mübarek ellerinden öperim.

 17. sa öncelikle sizden allah razı olsun
  şunu merak ediyordum tefsir dersleri olacak mı ?

 18. Selamün Aleyküm
  Talim Müteallim dersleri dinlenemiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

 19. Salamukaleykum hocam! Allah sizden razı olsun. Hocam bir ricamız olacaktı. Sadeddin dersi kayıtlarının 04. dersin indiremiyoruz. Bu konuda yardımcı olurmusunuz!

 20. Selamün Aleykum Hanefi fıkhından hangi kitap okunacak?

 21. Aslm Hocam Allah razı olsun

 22. Mustafa Önder Çelen

  Selamun Aleyküm Hocam Tecvid ilminde hocamızın dersleri çıkıcak mı Birgivi Hazretlerinin Durrul Yetiminden hocamız dersler yapabilirmi?

 23. ahmet Yılmaz

  Hocam ALLAH sizden razı olsun çok güzel bir eser hazırlamış sınız fakat eksiktir. Eğer SA’DEDDİN (سعدالدّين) dersinin devamı varsa atmanız çok güzel olur ALLAH hayrınızı kat kat versin…

 24. selamün aleyküm uzun müddettir dersleri sayenizde bu siteden yapıyom öncelikle allah razı olsun hocamızdan ve sizlerden fakat bir müddettir dersler eklenmiyor kafiye yarım kaldı şerhul muğni bitmedi ve yeni derslerde eklenmiyor acaba dersler bittimi bir daha eklenmeyecekmi bizi bu konuda aydınlatırsanız çok seviniriz.Hocamıza selam eder ve ellerinden öperim.

 25. İzzet Muşi

  selamun aleykum seyda;
  Öncelikle ALLAH sizden razı olsun, gerçekten sizden çok istifade ettik. sizden yarım kalan kitapların tamamlanmasını ve ayrıyeten zuruf-terkip ve sadullah-sağir kitabını da seslendirmenizi rica ediyoruz ALLAH RAZI OLSUN. ELLERİNİZDEN ÖPERİM… FAKİR FANİ

 26. Selamun aleykum seydam medreselerde çok istifade edilen zuruf derslerinin dinlemeleri olacakmı olacaksa çok faydalı olur hiçbir yerde mevcut degil çünkü

 27. böyle bir hizmet yürüttüğünüz için çok teşekkür ederiz allah hepinizden razı olsun.SEYDAMIN da ellerinden öperim insanları övmek pek iyi değildir ama ben çok hocadan ders aldım gerçektek böyle sarf nahiv anlatan başka kimse görmedim ondan hergün ders alamayı çok isterdim ama ne yazıkki öyle bir imkanım yok ama allaha çok şükür buradaki dersleri dinliyoz fakat kitablar yarım kalmış bir şekilde duruyor şerhul muğniden 104. dersi yaptım şu an beklemedeyim acaba dersler ne zaman eklencek bilgi verirseniz çok sevinirim MOLLA RECAİ hocamın ellerinden öperim allah onun gibi bir zatın eksikliğini gördermesin

 28. değerli hocam yapılan hizmet çok büyük dikkat ediyom hergün siteye girelenlerin sayısı artıyor allah sayımızı daha fazla arttırsın ama derslerin eklenmemesi beni ciddi anlamda endişelendiryor sayın recai hocam hiç talebeniz olmasa bile ne olur bu dersleri tamamlayalım ve yeni dersler ekleyelim taki molla camiye kadar ekleyelim allah size ve bu hizmette en ufak bir katkısı olanların dünyalık ve ahiretlik nasibini artırsın o mübarek ellerinizden öperim değerli hocam

 29. Bu çalışmaalrınız fevkalade güzel, ama vido göremedim. bunlar video olsa çok daha güzel olurdu.

 30. hocam allah razı olsun mustefıd oluyoruz arapca turkce cumle cevirisi için bir calısmanız var mı acaba

 31. Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah Üstadım.. Allah Razı Olsun.. Çok Güzel Hizmetleriniz Oluyor.. Yüce Mevlam Yolunuzu Açık Eder İnşeallah.. Allah Muvaffak Kılsın.. Yüce MEvlam Sizler Daha Güzel Hizmetler Edebilmeyi Nasip Eder İnşeallah….

 32. mücahid yılmaz

  Selamın Aleyküm hocam uzun zamandır sitenizi sürekli takip ediyorum şerhul muğninin kalan diğer derslerini ne zamandır bekliyorum Allah ilminizi arttırsın.
  Seydanın mübarek ellerinden öperim Allah ecrini kat kat arttırsın

 33. Kafiye ve molla cami dersleri ne zaman tamamlanır…Benden başka diğerleri de merak ediyor. Daha önce de sordum ama cevap vermediniz…Tüm sorulara topluca bir cevap verebilirseniz, derslerin, benim için özellikle kafiye ve molla cami ile ilgili derslerin, ne zaman tamamlanacağı ya da bu derslere kaldığı yerden ne zaman devam edileceği konusunda yaklaşık bir zaman verebilirseniz seviniriz…Herkesten Allah razı olsun…hocalara sevgi ve hürmetlerimle…ellerinden öpüyorum…

  • ALLAH (CC) İZNİYLE SEYDAMIZ BAYRAMDAN SONRA DERSLERE DEVAM EDECEKTİR. VE ÖNCELİKLE ŞERH’UL-MUĞNİ’Yİ TAMAMLAYACAK, DAHA SONRADA KAFİYE VE SA’DEDDİN’İ TAMAMLAYACAK. MOLLA CAMİ DERSLERİNİ DE MUTALİP HOCAMIZ. İBNU’AKİL DERSLERİNİ TAMAMLADIKTAN SONRA DEVAM EDECEK.

 34. Seydamın derslerinden çok istifade ettik.Rabbim kendilerinden razı olsun.ÇOK uzun süredir yeni dersler yayınlanmadı.Bundan sonra yeni dersler yüklenecek mi acaba.Benim gibi bir çok insan sizi takip ediyor ve sabırla bekliyor.Bizleri bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir